Kategorie
Czytelnia

Zamawianie ram w sklepie internetowym Oprawiamy w Ramy

Jak zamówić ramę na wymiar? Przyjść do naszej pracowni we Wrocławiu, gdzie pogadamy, pożartujemy, wspólnie dobierzemy najlepszą ramę do tego, co chcesz oprawić i wycenimy pracę. Jeśli jednak nie masz szczęścia być naszym sąsiadem, możesz zrobić to online – i to nawet bez wysyłania do nas obrazu (ale i wysłać możesz, jeśli chcesz). Zobacz, jak zamówić ramę na wymiar w pracowni Oprawiamy w Ramy bez wychodzenia z domu.

Możesz mieszkać nawet w Suwałkach i cieszyć się widokiem pięknej ramy z naszej pracowni. Jeśli masz obraz, plakat, dyplom, rysunek, koszulkę, zdjęcie, lustro, tablicę czy skrzypce do oprawienia – wejdź na naszą stronę internetową (www.oprawiamywramy.pl). Co dalej?

Wybierz ramę, która Ci się podoba

Najlepszym pierwszym krokiem będzie obejrzenie naszych ram w zakładce… och, to Cię pewnie zaskoczy: RAMY. Możesz przeglądać ramy w kolorze, jaki Ci odpowiada, w wybranym stylu, według ich zastosowania, szerokości lub ceny. Albo po prostu obejrzeć wszystkie ramki, które mamy w ofercie, bo jest co podziwiać.

Załóżmy, że potrzebujesz ramki do oprawy plakatu. Chcesz czegoś ozdobnego, ale nie masz wybranego koloru ramy ani innych parametrów. Po przefiltrowaniu wyników otrzymasz kilka propozycji. Wybierz ramę, która najbardziej Ci się podoba – na przykład czarny mat ze złotym.

Rama numer SKU 52-02-24

Określ parametry ramy

W kolejnym kroku musisz podać wszystkie potrzebne nam parametry:

 • rozmiar ramy (wg wielkości obrazu lub rozmiar zewnętrzny ramy; oprawiany obraz mierzymy bardzo dokładnie, sprawdzając również, czy kąty mają po 90 stopni),
 • zawartość ramy, czyli szkło, pleksi, lustro lub tablicę (jeśli mamy użyć passe-partout, to konieczne będzie wybranie szkła),
 • wykorzystanie lub pominięcie passe-partout – jeśli chcesz mieć je w swojej ramie, wybierz też materiał (papier, welur lub len),
 • opcjonalne elementy: zawieszki, plecki,
 • materiał oprawianej rzeczy.

Możesz też wpisać dodatkowe uwagi, jeśli coś w oprawie jest dla Ciebie szczególnie ważne.

Przy każdym określanym parametrze znajdziesz podpowiedzi – kliknij nie, jeśli chcesz wiedzieć więcej o wymiarach ramy, rodzajach szkła czy o passe-partout.

Rama numer SKU 28-03-01

Co najciekawsze – po podaniu wszystkich danych możesz zobaczyć wizualizację wybranej ramy. Spójrz, jak wygląda nasza przykładowa czarna oprawa:

Rama numer SKU 20-02-88

Ankieta dla niezdecydowanych (i nie tylko)

Jeśli wybór ramy Cię przerasta (co nas w ogóle nie dziwi, zważywszy na liczbę decyzji do podjęcia i naszych propozycji), pomóż sobie (i nam!), wypełniając ankietę.

Rama numer SKU 51-01-77a

Co musimy wiedzieć?

 • co chcesz oprawić,
 • jakie kolory ram Ci się podobają, a jakie absolutnie odpadają,
 • jakie lubisz style (choćby we wnętrzach),
 • jakie wymiary ma rzecz, którą chcesz oprawić.

Dodatkowo przyda się również wypełnienie opcjonalnych pól ankiety: zdjęcie lub link obrazu, zdjęcie wnętrza, dodatkowe uwagi.

Oprawiony obraz w pracowni Oprawiamy w Ramy

Po wypełnieniu ankiety daj nam chwilę na odpowiedź (chwilę ramiarską, czyli do 7 dni – z małymi wyjątkami). Przeanalizujemy Twoje potrzeby i skontaktujemy się z Tobą, zupełnie niezobowiązująco proponując 3 oprawy wraz z kalkulacją cenową. Możemy z odwagą przewidzieć, że przynajmniej jedna Cię zachwyci, a najprawdopodobniej trudno będzie Ci się zdecydować, bo wszystkie propozycje okażą się bajeczne. Skorzystasz – super, zakasamy rękawy i weźmiemy się do pracy. Nie skorzystasz – usłyszysz najbardziej polską z polskich przyśpiewek piłkarskich: nic się nie stało!

Jak dostarczamy ramy?

Najsprytniej jak to możliwe: rama dotrze do Ciebie wychuchana jak pierwsze dziecko, zabezpieczona jak relikwie, wykołysana w samochodzie kuriera jak wózek zakupowy niewyspanej matki noworodka.

Podsumujmy:

 • Kliknij tu, jeśli chcesz przejrzeć nasze ramki – możesz przefiltrować wyniki, podać parametry, a nawet zobaczyć wizualizację.
 • Wypełnij ankietę, jeśli potrzebujesz naszej pomocy w wyborze. Prześlemy do Ciebie 3 propozycje nieziemsko pięknych opraw.
 • Dokonaj zakupu, opłać zamówienie, połóż poduszkę na parapecie i wypatruj kuriera, który przywiezie ramę prosto do Twojego domu.

Jeśli po przeczytaniu tej instrukcji masz jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania do nas – napisz e-mail lub zadzwoń! Gadać lubimy, a o ramach potrafimy powiedzieć więcej niż Twoja ciocia o sąsiadce z parteru.

mail: biuro@oprawiamywramy.pl

tel: 692 821 422